Úsporný režim, dopamin(hormony) a autenticka komunikacia

Úsporný režim, dopamin(hormony) a autenticka komunikacia
Kedže takmer cely školsky rok sa učime rychlym spôsobom alebo normálnym režimom, niet divu že dvoj mesačna letna pauza má svoje vyhody. "Prázdniny" ideálny čas na obnovu fizickych a mentálnych sil, medzera medzi nádychom a vydychom. Cas na regeneraciu nervovych buniek :-) čas na upgradovanie kapacity nášho mozgu a odpustenie všetkého čo nepotrebujeme do éteru. To všetko čo nepotrebujeme môžu byt nielen niektore osoby ale aj rôzne abstraktné terminy ako postoje, pocity, emócie, informácie a myšlienky ktore su menej užitočne pre nas alebo zbytočne. Hovorí sa že vela ludí (veci) nás oslovia, prídu, odídu, ale vždy ostanú (ostane) tí čo potrebujeme.
 
V dnešnej ultra urban technologickom svete, kde mobilná závislost ovláda komunikáciu a diktuje svoje vlastné virtuálne pravidlá, je tažko rozpoznat skutočne hodnoty a realitu od nepravdy. V dnešnom technológickom svete je tažko povedat "nie" technike, internetu a mobilu. Je tažko ovladnut "dopamín" a mat ho pod kontrolou akou takou."Dopamín" moderny výtržník, spriaznená duša závislosti na technike.
Dajte červenú technike a zelenú prírode. Zapnite úsporný režim ktory vás náladi v septembri na tú správnu frekvenčnu stanicu. Aku ? No predca SSH školu ;- )
 
Vedomosti, autenticka komunikacia a informacie na vás čakaju.
 
Autenticka konverzacia je rozhovor "obyčajnych ludi o originalnych zaležitostiach alebo spoved originalnych ludi o obyčajnych zaležitostiach." Miesto a čas kde možeme rozvinut argumentaciu, tvrdenia, verejne a privatne nazory, myšlienky a ideii. Snažim sa pripravit lekciu ktora ma svoju vlastnu konštelaciu, priestor na vyjadrenie, zdielanie a praktikovanie anglikeho jazyka.
 
Jim Kwik expert na rychle učenie vravi: "robime veci emocionalne pretože sme emocionalne bytosti. Nie sme iba logicke bytosti ale biologicke pretože naš mozog produkuje latky ako su hormony a neurotransmitery napriklad: dopamin, serotonin, GABA, noradrenalin, adrenalin, endorfiny a oxytocin..atd."
Laicky možeme povedat že každu emociu zastupuje nejaky hormon. Možeme z toho vyvodit zaver ako: "naš vztah ku anglickemu jazyku je vyrobkom našich emocii, myšlienok a hormónov."