Ako som sa naučila anglický? A ako učím?

Ako som sa naučila anglický jazyk? A ako učím?
Angličtina má zaujala už ná základnej škole. Obľúbený predmet, najlepšie známky, zábavné hodiny. Od začiatku a intuitívne som vedela že to pôjdem študovat.
Odkedy som na volnej nohe, a pracujem pre seba ako živnostníčka, naučila som sa toho velmi vela. Moja angličtina sa stala mojou vizitkou, preto som chcela aby bola čo najlepšia. Už skoro 11 rokov učím anglictinu ako lektorka. Som pedagóg, vzdelávam ludi, radim im, učím ich, a motivujem. Najviac som sa naučila od kedy som prestala učit z klasickych učebnic. Začala som čítat články, prekladat, pozerat videá, YouTube, surfovat Internet, zapisovat si slovicka a pripravovat materiali. A komunikovat zo žiakmi na hodinách. Vytvorila som si svoj vlastny plan.
Všetkych mojich žiakov učim podla mojho planu: ktory je založený hlavne na improvizácii, každá hodina je iná, vyučovacia látka je vždy nova a z Internetu alebo jednoducho zo života, tieto hodiny sú veľmi spontánne, improvizacne a voľne, sú to konverzácne hodiny kde kumunikujeme tak ako v rodnom jazyku.
Viem že učitelia alebo lektori, ktorí učia podla učebníc, že to majú ovela lahšie a jednoduchšie. Ale mne nešlo aby to bolo jednoduché pre mna, išlo mi aby to bolo iné, inovatívne, nové, učinne a zaujímavé pre žiakov.
Na hodinach hrame role-plays (scénky), slovné hry, písanie viet, prekladanie viet, opísné hry, otázky a odpovede, písanie úvah, prezentácie.
Moja angličtina sa raketovo zmenila :) a nebolo to zo dna na den, doteraz ju rozvyjam, kultivujem a mením. Je taká akú som si ju vysnivala. A stále na nej pracujem. Tym že stále pracujem na sebe, sa moja angličtina zlepšuje a je na profesionálnej úrovni.

 

Sekcia: