Ako som začínala, ako som imitovala popularnu talk show Opry Winfrey, a moderne vzdelavanie

Ked som prvý krát viedla svoje prvé nezávislé konverzácne hodiny nenapadlo ma ze raz budem mat svoju vlastnú jazykovú školu kde budem ucit podla svojich predstáv.

Boli to moje prvé individuálne konverzáčne hodiny kde klienti chceli konverzovat a minimálne pisat. ( Hlavnou požiadavkou klienta často je debatovat a diskutovat v priatelskom prostredi a v duchu English teatime :-) Jednoducho pripravit simulaciu realneho sveta, či sa jedna o pracovny pohovor, meeting, cesta do zahraničia, debatovat ako človek a človek o skutočnom svete okolo nas v anglickom jazyku. ) Zo začiatku som naozaj nemala žiadny plán, nejak to všetko bolo založene na improvizacii. Ale na druhej strane som sa nechala uniest inšpiráciou jedného velmi popularneho amerického televízneho talk show Opry Winfrey. Relácia okrem iného obsahovala aj úprimne rozhovory o rôznych témach.
S touto inšpiráciou som sa neskôr pustila do prípravy konverzáčnych hodín, vyhrnula som si rukávy a začala intenzívne pripravovat rôzne témy a otázky pre žiaka. V duchu som sa videla ako moderátorka :D  Bolo to niečo nové pre mna kedže zrazu som nemusela byt klasickým učitelom ktory stojí pri tabuli a píše gramatiku alebo sedí za učitelskym stolom a ustavične niečo diktuje. V tú chvilu som naozaj chcela vybočit z východeneho chodníka a skúsit niečo nové. A tak som to aj urobila, dala som si slovo že ked jedneho dna budem pracovat samostatne a budem na vlastnej nohe viac sa ku učebnicam nevrátim.
Takto vznikla moja lektorska nezavislost. A slub som dodržala, všetky hodiny ktoré učim sú postavené na rovnakom princípe: otázka, téma a slovička.  Som učitelkou ? Skôr navigátorom ktory smeruje ludi ku svojmu cielu, alebo lektor ktory poskytuje priestor na praktikovanie anglického jazyka. Tymto sa odčlenujem od klasického učitela.
Vo svete, kde možností sa obmienajú ako noc s dnom, moderné vzdelávanie napreduje a nabera inú formu ako sme boli zvyknutý. Učitel sa stáva sprostredkovatelom kde umožnuje žiakom a študentom si planovat hodinu samostatne. Existujú skoli kde vyučovanie a skúšanie sa nepodobá klasickemu, teraz nemyslim tym jazykove školi ale riadne vzdelavacie inštitucie. Kde žiak má na výber učit sa to čo chce. Zažitkove školi. Skola v prirode je tym školam najbližšim pribuznym.

Kedy to bude aktualne aj u nas ? je opet otazkou času a zaujimu ludi, napredoveho myslenia a pokroku.