Angličtina je lahky jazyk naučit sa

I heartEnglish

Medzi slovenskym a anglickym jazykom je viac rozdielov. Kym v angličtine musime sa naučit spravny slovosled, gramaticke časy, časove vyrazy a rozne koncovky slov, inymi slovami tvorbu slov, v slovenskom jazyku musime okrem ineho najsamaprv vediet spravne obsadenie niektorych pismen a dlžnou..atd. Su to jazykove "nuances"  ktore nas vedia domotat, odradit a zneistit. Preto verime ze angličtina by sa mala učit čo najprirodzenejšim sposobom ako je to len možne. Sposobom ktory vie zachytit podstatu vašych myšlienok ked sa vyjadrujete, sposobom ktory vas nuti začat premyšlat v anglickom jazyku a nie slovenskym jazykom, sposobom ktory zrychli vaš prejav a reakciu. Tak ako slovensky jazyk aj anglicky ma svoje špecifika ktore treba vnimat a zužitkovat. Na niektore otazky sa jednoducho neda jednoznacne odpovedat...odpovede niekedy može byt vysoko gramaticky naladene, intelektualne zaobalene, rozsiahle, ale žial zbytočne komplikovane a zdlhave pre žiakov. Co tak ysvetlovat "skratkou", pretoze ušetrime čas, aj pretoze chceme viac praktikovat ako vysvetlovat..

- Ked ste v situacii kde rozpravate anglicky s niekym nemate čas si spomenut na zdlhave poučky a pravidla.

- Naša pamat funguje nie len na vedomej urovni ale aj na podvedomej urovni, a ta podvedoma uroven je silnejsia ako ta vedoma. Podvedomie (subconscious) sa da zmenit, vytrenovat, zlepšit, presmerovat k cielom ktore vy chcete. Ako ? zvykom a zmenou spravania.

- Ak budete sa učit anglicky jazyk aktivne, sposobom: rozpravam, počuvam videa, anglicke radio, pozeram, filmy a seriali, čitam, študujem članky kore sa mi pačia a pretože ma to bavi, toto je praca na podvedomej urovni. Zatial čo vedome sa snažit naučit sa anglicky, konzervativny sposob, ktory zahrna vyuku z učebnic, byflovanie slov a doplnovanie doplnovačiek. Prvy sposob ma dlhodoby efekt, druhy sposob ma kratkodoby efekt. Druhy sposob je vhodny na pisomky a prvy na znalost jazyka na cely život. To čo si zvolite, je iba na vas. Je to vaša volba a nasledky vašej volby..