Angličtina je lahky jazyk naučit sa

I heartEnglish

Nerada porovnavam ludi medzi sebou aj rozne jazyky ale medzi slovenskym a anglickym jazykom je viac rozdielov. Kym v angličtine musime sa naučit spravny slovosled, gramaticke časy, časove vyrazy a rozne koncovky slov, inymi slovami tvorbu slov, v slovenskom jazyku musime okrem ineho najsamaprv vediet spravne obsadenie niektorych pismen a dlžnou..atd. Su to jazykove "nuances" (nuancy) ktore nas vedia domotat, odradit a zneistit. Preto jazyk (myslim tym angličtinu) by sa mal učit čo najprirodzenejšim sposobom ako je to len možne. Sposobom ktory vie zachytit podstatu vašych myšlienok ked sa vyjadrujete po anglicky, sposobom ktory vas nuti začat premyšlat v anglickom jazyku a nie slovenskym jazykom, sposobom ktory zrychli vaš prejav a reakciu. Tak ako slovensky jazyk aj anglicky ma svoje špecifika ktore treba vnimat a zužitkovat. Na niektore otazky sa jednoducho neda odpovedat, typu prečo v tejto vete je to tak a v inej inak...odpovede niektorych pedagogou možu byt vysoko gramaticky naladene, intelektualne zaobalene, rozsiahle, ale žial zbytočne komplikovane a zdlhave pre žiakov.

Idem inou cestou, vysvetlujem "skratkou", lebo šetrim časom, chcem viac praktikovat ako vysvetlovat. Ked ste v situacii kde rozpravate anglicky s niekym nemate čas si spomenut na zdlhave poučky a pravidla. Praktikovanie jazyka aktivnym sposobom dokaže ovela viac. Je to akoby ste posilovali sval s činkamy a roznymi pomockamy namiesto toho aby ste iba mavali rukou a predstierali že cvičite. Naša pamat funguje nie len na vedomej urovni ale aj na podvedomej urovni, a ta podvedoma uroven je silnejsia ako ta vedoma. Podvedomie (subconscious) sa da zmenit, vytrenovat, zlepšit, presmerovat k cielom ktore vy chcete. Ako ? zvykom a zmenou spravania. Ak budete sa učit anglicky jazyk aktivne, sposobom: rozpravam, počuvam videa, anglicke radio, pozeram, filmy a seriali, čitam, študujem članky kore sa mi pačia a pretože ma to bavi, toto je praca na podvedomej urovni. Zatial čo vedome sa snažit naučit sa anglicky, je uzkoprsy a konzervativny sposob, ktory zahrna vyuku z učebnic, byflovanie slov a doplnovanie doplnovačiek. Prvy sposob ma dlhodoby efekt, druhy sposob ma kratkodoby efekt. Druhy sposob je vhodny na pisomky a prvy na znalost jazyka na cely život. To čo si zvolite, je iba na vas. Je to vaša volba a nasledky vašej volby.

Ak vas zaujala moja ponuka, welcome to my school :-) Povedzte ano angličtine vo svojom živote.

" Hmm..ako sa to povie po anglicky ...? "