Anglické akvarium *****

Hovorí sa ze ked sme "hodený do vody" vtedy sa vieme naučit plávať. Zahraničie je ako oceán ktorý ponúka "natural" podmienky na zdokonalenie sa v cudzom jazyku. Ja síce nemožem ponúknut oceán ale "5***** akvarium" s podmienkami ktoré Vám vedia zaručit naučit sa anglicky jazyk :-) To že viem slovenský je výhodou pre mňa aj pre Vás, pretože Vám dokážem niektoré veci vysvetliť tak aby ste to pochopili, hlavne začiatočníkom. Niekedy je veľmi ťažké začať, ale vždy treba dokončiť to čo začneme. Občas sa treba zastaviť, ohodnotiť, popremýšľať: zlepšujem sa ? Kolky sme na kurze 5 alebo 12 ? Robím to čo ma baví alebo sa nudim na hodine ? Rozprávam na témy ktoré mi vyhovujú ? Koľko slov sa naučím na jednej hodine 1 slovo alebo 10 slov ? Sú hodiny vypracované do detailov vie lektor zachytit moju pozornost ? Má lektor autentický a priatelsky prístup ? Stojí to za to: moje peniaze, čas a snaha ? Motivuje ma lektor, je pre mna autoritou ? Cítim že robím pokrok ? Je pokrok viditelny ? Všimli si to aj moji kolegovia v práci, šéf, priatelia, rodičia, učiteľ, skolitel, tréner, moj pes (lebo prestal reagovat na moje pokyny kedže rozpravam anglicky kdekolvek som ;-)) že som sa zlepšil/a v angličtine ? Toto sú otázky ktoré by ste si mali z času načas dávať.

Jeden múdry človek povedal najlepšia investícia je na šport a vzdelanie.

Osobné mi nie je ľúto zaplatiť za kvalitnú službu. Stretla som sa zo službami kde "čo najviac zarobiť na zakaznikovy" bolo jediné s čím som odisla. Biznis je vsade, biznis krasou, biznis zo zdravim, aj biznis vo vzdelavani.

Niekedy mame aj "paradox of choice", ano opet niečo nove a v angličtine :-) Mame tolko možnosti na vyber, že sa nevieme rozhodnut. Riadime sa bud reklamou, bilbordom, letakom, referenciou, emociamy, radami, vnutornym hlasom, logikou, myšlienkamy, to čo robia ostatny, to čo robia susedia, moji priatelia alebo nepriatelia... atd. Niekedy ideme s davom a občas samy.. po menej vychodenych chodnikoch. Ci dojdeme tam kde chceme je otakou času, a nasledkom našho vyberu.

Osobne mi zaleži na hodnote "value" a rovnovahe v davani a brani, inšpiracii a motivacii.

Najprv si treba upresnit čo je pre Vas prvorade: cena kurzu, pristup jazykovej školi a lektora, hodnota (ak nejake je), miesto jazykovej školi v meste, skusenosti lektora s vyučbou ? Ake podmienky ponuka jazykova škola, su jej podmienky client-friendly a client-improvement oriented alebo my personal benefit advantage  ?

Niekedy sa bojime niečo začat, alebo si nahovarame že nam je dobre tak ako je, bez zmeny. Zvykli sme si na určitu rutinu, sme zavysli na nej. Akykolvek zlom by nam zrušil tu komfortnu zonu v ktorej sme.

Ak by som sa bala začat nikdy by som nezačala pisat po slovensky, a Vy by ste malo čo vedeli o mojej praci. Ano robim pravopisne chyby, ale nebojim sa ich, a ak ma niekto posudzuje podla nich, pomyslim si svoje. Slovenčinu som sa neučila na škole. Ak budete mat tento pristup aj Vy ( to že Vas neodradia chyby ktore možete občas/ niekedy/ zriedka robit ) budete v procese "zdokonalujem sa v angličtine a ide mi to."

P.S Kolko anglickych slov ste sa so mnou dnes naučili ;-) ?