Kedy sa začať učiť angličtinu?

Kedy sa začať učiť angličtinu? Čo sa mám učiť viac - gramatiku alebo konverzovať?

Dieťa alebo dospelý, sa môže začať učiť akýkoľvek cudzí jazyk v ktoromkoľvek veku, ak má chuť sa vzdelávať a tráviť čas pri knihách, počítači alebo v jazykovke s ostatnými nadšencami.
Ak sa dospelý človek chce naučiť cudzí jazyk tak najlepšie je začať čím skôr. Ak máte školopovinné deti a chcete aby ovládali angličtinu, nezabudnite sa ich opýtať či majú záujem  a či by ich to bavilo. To je základ všetkého, robiť to čo nás zaujíma, to čo nás môže obohacovať.
Keď dieťa už má zvládnuté základy materinského jazyka, vtedy môžeme zvoliť iný spôsob učenia nielen formou hry, ktorý prebieha v predškolskom veku alebo prvé roky na ZŠ. Môžeme zakúpiť  detské knihy v angličtine alebo zapísať dieťa na kurz angličtiny, kde nájde odpovede na svoje početné otázky - prečo a ako.
Študent  angličtiny sa môže naučiť cudzí jazyk za krátku dobu, možno potrvá to  tých pár rokov - bez zbytočného naťahovania učiva a gramatických poučiek, ktoré väčšina ľudí považuje za dominantný prvok. Áno je to pravda, ale pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí  sú  povinní sa učiť a zdokonaľovať sa v gramatike, pretože sú hodnotení testami a skúškami.
Ale ak študent ma záujem sa naučiť angličtinu na komunikačnej úrovni, ktorá mu pomôže komunikovať bez prekážok a problémov za krátky čas, tak sa musí učiť jazyk nekonvenčným spôsobom a to je tak, že vynechá gramatické zdĺhavé poučky a sústredí sa na slovnú zásobu, jazykové vyjadrenia, frázové slovesá, frázy,  vety, články, knihy, informácie na internete, slovníky, literatúru, prekladanie, komunikáciu, jazykové kurzy alebo cestovanie.
Vzdelávací proces nemusí byť taký aký momentálne je, mali by sme si uvedomiť, čo nám napomáha, kde prosperujeme, a kde zlyhávame.
Nie je lepšie preberať gramatiku rýchlo  a hneď mať možnosť použiť ju na hodinách konverzácie..? Pozdávalo by sa Vám ak by sa na školách žiaci učili viac komunikovať po anglicky na hodinách angličtiny, ako len preberali teóriu..?
Popri vzdelávaní si pripomínajte, že vzdelávanie by malo byť zábavou a nie nutnosť alebo povinnosť.