Kedy sa zapísať na kurz príprava na maturitu?

Maturita, dôležité obdobie v živote žiaka, ktorý končí školu a  pripravuje sa na ďalší krok vo svojom živote. Málo kto ma rád testy, písomky a všetko  čo sa týka ohľadom toho, ale napriek tomu, dôsledná a perfektná príprava vopred je nevyhnutná, ak chce žiak uspieť a prosperovať. Preto každý žiak by mal začať s prípravou skôr ako sa ocitne tesne pred skúškami. Žiak anglického jazyka by mal ovládať jazykové zručnosti tak dobre ako len môže.

Na hodinách sa opakuje celá anglická gramatika od A po Z, často sa stáva, že gramatickú látku, ktorú preberáme na hodinách žiak preberá po prvýkrát, alebo ju prebral v škole čiastočne. Gramatika sa preberá v štýle poučiek, príkladov, prekladanie viet a písanie vlastných viet. Na ďalšej hodine sa preberá maturitná téma,” vocabulary“ - slovná zásoba, a konverzácia.

Predpríprava na maturitu je dôležitá

Na predprípravu na maturitu sa môžu prihlásiť žiaci, ktorí sú v druhom alebo treťom ročníku na SŠ. Takto môžu mať istotu, že sa preberie toho viac či už z gramatiky alebo z maturitných tém, bez ponáhľania a stresu. Takto žiaci majú viac času si precvičiť témy, konverzáciu a gramatiku.