Mentálna stimulacia a ine veci

Mentálna stimulácia
Co to je mentálna stimulácia ? Citujem doslova: " je to práca ktorá nám dáva intelektuálne alebo mentálne cvičenie, napríklad sudoku, krížovky, čítanie, najmenej 20 minutovy rozhovor s inteligentným priatelom na abstraktnu tému, písanie krátkych úvah a člankou, pisanie denníka alebo učenia sa cudzieho jazyka (ANJ jazyk napriklad :- ) "

Tieto informácie mám z jednej knihy ktoru som si nedávno prečitala v angličtine, kniha sa vola The 80/20 principle. Sú to poznatky ktoré chcem využit vo svojej praxe. V podstate o to sa snažím na hodinách, o mentálnu stimuláciu žiaka. Neustaly anglicky tréning mozgových svalov :-) ktorý má posunut žiaka za hranicu svojich takzvaných možnosti, za hranicu spominanej komfortnej zóny. Lebo už všetci vieme že "čaro sa deje mimo komfortnej zóny."
Mentálna stimulácia záhrna neustaly, pravidelny, dokonalý tréning jazykových zručnosti a ine nespočetne mozgove funkcie, systemy a programy. Aktívne a pasívne, na hodine aj doma, sám a spolu so mnou. Mentálna stimulácia dokáže vela ak sa nebránime procesu vzdelávaniu sa, ak sme ochotny využit každy volný čas a ak vieme povedat "nie" vyhovorkam.

Aké sú elementy ktoré vedia prispiet ku vyšiemu vykonu?
" Mudre použitie našich zdrojov: ako čas, peniaze, energia, osobná snaha, inteligencia, vedomosti, a technika."

Mentalnu stimulacia zahrnuje: novota, rozmanitost a problem (uloha na riešenie).