Poznámky ku kurzom...

Nemiešam dospelých a deti v skupinkách, skupinky pre deti su zaradene na rovnakej vekovej kategórii, vysoko kvalitné hod, nie je potreba kúpa učebníc, supervízia, podpora a motivácia, učím počas voľna podľa dohody, menšie skupinky, individuálny prístup, žiaci si možu nahradit vymeškané hod, platba za kurz iba jeden mesiac vopred, flexibilný časový harmonogram pre klientov ktorí majú individuálne sólo hod, vyučovací program pre cudzincov (klientov zo zahraničia žijúcich na Slovensku), on-line ANJ alebo ANJ mailom pre klientov z iných miest alebo vysokoškolských študentov, preklad článkov, abstraktov a prác, konzultácie.

Moja práca nie je komerčná. Je to dlhodobý proces, kde spolu s klientmi sme na expedícii anglického jazyka :-) Skúmame, robíme si poznámky, praktikujeme to čo vieme, a hlavne učíme sa nové veci na každej vyučovacej hodine. Záleži mi na každom mojom študentovi. Beriem to čo robím vážne. A očakávam výsledky od mojich študentov. Nie je to práca na polovičný úväzok. Nie je to žiadna komfortná zóna, kde nerobíme nič, aj napriek tomu, že hodiny su zábavne a inšpirujúce. Pre niekoho to je hobby, pre iného chodník ku kariere alebo vysnívanej práci, alebo pre niekoho angličtina je základnou zložkou pre osobnotstný rozvoj. Spolu a individuálne sa učíme a zlepšujeme svoje znalosti.

Ešte stále nie ste rozhodnutí sa učit angličtinu? Vedieť najnovšie svetové novinky, najnovšie informácie, odborné a zaujímavé, prečítat si knihy, ktoré ešte nie sú preložené v čestine ani v slovenčine, čítať články, čítať komentáre, názory ľudí, komunikovať sa s kýmkoľvek a všetko v angličtine, cestovať samostatne, nespoliehať sa na niekoho kto vie viac anglicky ako vy, nezávislosť a sebavedomie, prekonať zábrany a prekážky, ktoré vás obmedzujú, nájsť si cestičku k najlepšej verzii seba a pracovať na tom.

Stále váhate a nemáte čas? Prečítajte si tento výrok: "When you slow down, life speeds up". Preklad: Ked spomalíš, život zrýchľuje.

Nie je prečo odkladať veci na neskôr.

Time=Life, preklad: Čas=Život. Tak prečo nevyužit čas správne.

Pridávam citát od Brucea Leeho: "If you love life, don't waste time, because time is what life is made of."

"A teacher is never a giver of truth; he is a guide, a pointer to the truth that each student must find for himself." Bruce Lee

Pre tých čo nechcú písat domáce úlohy, vety, alebo úvahy v angličtine:
Najprv si musíte uvedomiť, že učenie sa angličtiny nie je len rozprávanie je to iba časť celého procesu. Musíte vedieť aj jedno aj druhé. Je to 50% písanie a 50% rozprávanie a niekedy sa to mení. To isté je keď učím, moja práca je 50% celého procesu, dalších 50% je vaša práca na hodinach, doma a v praxi.
Všeobecne písanie nám pomáha: (tieto názory kľudne sa môžu vztahovať aj na angličtinu)

"Písanie nám pomáha rozviazat neporiadok v našej mysli a dovoluje nám myslieť jasnejšie.

Písanie nám pomáha lepšie pochopit informácie a naučit sa podstatne viac.

Písanie nám pomáha spracovat negativne pocity a vylepšit našu emocionalnu inteligenciu."

Zdielam krasne citaty pre inspiraciu učit sa ANJ

Slabá verzia teba, není pritažliva.

Ak si myslis že môžeš, tak možes. Ak si mysliš že nemožes, tak nemôžeš.

To čo nevieš to nevieš.

Na čo sa sustrediš, to bude rast.

Náš vonkajší svet odraža náš vnutorny svet.