Samo vzdelavaci proces, som angličanka alebo nie som ?

Ako som dokazala zlepšit svoju angličtinu na taku uroven s ktorou som velmi spokojna napriek tomu že nie som angličanka ?

Možno vas sklamem tym že napišem, že škola a vysoka škola (škola je začiatok, životne lekcie a samo vzdelavanie su pokračovanie) nebola tou vzdelavaciou inštituciou ktora mi pomohla naučit sa anglicky na plynulej urovni. Cele moje študium v štatnych školach malo jeden učel: mat vzdelanie s titulom. Ludia letia na take veci, neda sa to popriet. Ako ludia verime tym, ktory maju vzdelanie, človek ktory ma titul vyhrava naše srdce a priazen :-)

Postupne vam vysvetlim moje samo vzdelavanie ktorym som presla ale aj prechadzam, lebo cesta ešte pokračuje... Pred piatimi rokmi som skusila klasicku pracu učitelky na (slovenskej) zakladnej škole, kde som vydržala dva roky. Vzacna skusenost, na ktoru sa neda zabudnut aj keby si človek prial. Skratim to vetou; že to nebolo to čo mi prinaša radost, miesto kde sa možem realizovat, improvizovat a využivat svoju kreativitu a učit žiakov sposobom akym chcem. Bola som sklamana a znechutena realitou čo sa tyka anglickeho jazyka na školach. Natolko že som sa namotivovala mat vlastnu sukromnu školu.

Kedže som začala učit samostatne, mala som volny čas sa venovat koničkom a seba vzdelavaniu. Oblasti mojho zaujmu su široke, a nakolko viem anglicky, 95% informacii ktore mam su v anglickom jazyku. V osobnom živote sa zaujimam o osobnostny rozvoj už niekolko rokov, o psychologiu, filozofiu hlavne činsku vychodnu a najnovšiu neuro vedu. Začala som tieto informacie študovat z knih, člankou, webou alebo z videi. A moje samo vzdelavanie vizera asi takto: zapisujem si ručne do zošita informacie ktore považujem za doležite, skripta, dialogy, citaty alebo to kopirujem do počitača, tlačim a zakladam to do zakladača. Takto som prišla ku skvelej slovnej zasobe ale aj informaciam. Je to proces. Nie je to kratka zaležitost. Ziadna skratka. Na take študium potrebujete vela volneho času, vela hodin stravenych zapisovanim informacii a slov. Tymto sposobom som zyskala uzašny material pre mojich žiakov a inšpiraciu pre moje anglicke kurzy. Takto vznikly moje Online hodiny, konverzačne kurzy, decke kurzy a dalšie kurzy.

Cely tento priklad vam može potrvrdit to čo som pisala v jednej mojej skorej uvahe, musime byt zainteresovany v tedy vieme sa naučit čokolvek, v tedy naša pamat a podvedomie pracuje pre nas.

"Tak si angličanka alebo nie ?!"