Článok

Myšlienka

Život zasad má a ja vzklicim a budem rast, a ked vyrastiem, môžes má mlátit ako zrno, len ma nechaj nadalej snívat, a dotykat sa neba a slnka, rukou. Život, ved Ty vieš, som vdacna za tvoje dari, za pôdu, dazd a luce, a lasku ktorá má udržiava pri tebe.

Zavist

Dnes na jednej hodine angličtiny sme sa bavili o zavisti. Zavist ktora je primarne medzi ženami. Ale prečo ? Odpoved je tažka, ale zavist by nemusela byt keby sa ženy spravali lepšie jedna k druhej, keby boli milšie jedna k druhej a pomahali si navzajom. Zial niekde je zakodovane v podvedomy že musia superit medzi sebou, a to je daleko od pravdy. Zavist je jed, ktory niči priatelske vztahy. A liek je v rukach každej ženy, byt milšia, a pozerat sa na svet z pozicie “som dost dobra” a nie “nie som dost dobra”. Vo svete je tendencia stat sa lepšim, všade sa o tom piše.. hovori..

"Stastie nie je niečo na čo treba čakat, alebo snažit sa, usilovat sa, hladat. Stastie je niečo čo si vytvarame sami. Každy den."

Stastie je ked mame dost sil a odhodlania robit zdrave rozhodnutia, ked mame silnu volu aby sme robili veci ktore su prospešne, a ked mame odvahu, krehkost a zranitelnost vždy objat lasku ked sa prituli k nam. Stastie je jeden celok ktory obsahuje viac konceptov, je to viac ako iba abstraktne pojmy, pridavne mena. Je to rozhodovanie sa, skratka, je to "slovesa v pracovnom odeve."

Útržky z mojej praxe

Chcem upozorniť mojich čitateľov že som na Slovensko prišla z cudziny, žijem na Slovenskú pár rokov, a naučila som sa rozprávať po slovensky a písať z počutia, z čítania kníh a komunikáciou s ludmi. Nemám žiadnu skúšku alebo maturitu zo slovenského jazyka. Preto sa ospravedlňujem za pravopisne chyby. Postupné časom budem chyby opravovať.

Krasne video

Niekedy stači iba pozerat ale vždy treba rozumiet. Zdielam s vami krasne video. Možno vas bude inspirovat učit sa angličtinu  :-)

The Most Beautiful Restaurant in Japan - Kyoto Kitcho

Toto je skript z videa ale v angličtine, skuste si ho preložit:

p.s dufam že som vam pomohla aspon trošku.

"There is a special feeling in the air which is distinct to Kyoto.

Moje najnovšie kurzy

Najnovšie ponúkam výučbu angličtiny na informativnej, zábavnej, modernej, interaktivnej, kvalitnej úrovni pre detí v predškolskom veku. V mini skupinkach. Maximálne 3 žiaci v jednej skupinke vyučovaciej hodine ktorá trva 45 minut, 2/týždeň.

Ďalšia ponuka je vyučba angličtiny pre detí vo veku od 6-9 rokov, prvý stupeň na základnej škole. Tiež 45 minútové hodiny. 2/týždeň.

Moje pracovne motto

Moje pracovne motto ktorym sa riadim je: nechcem superit s nikim ale chcem excelovat vo svojej profesionalnej oblasti a ponuknut žiakom najlepšie podmienky a prostredie na učenie a zdokonalenia sa v anglickom jazyku.

Myšlienka

Ked si uvedomujeme že sme tu dočasne, stavame sa viac a viac uvedomely pritomnej chvile, naša tužba žit každy moment na plno, rastie. A zažit všetky možnosti  ktore život može ponukat. Davame doležitost času, pretože sa učime že život sa sklada z času. Začiname robit mudre, spravne, dobre, odvažne a niekedy aj riskantne rozhodnutia ktore nas vedu ku viac živosti. Stavame sa viac milujuci a pristupny ku laske.