Článok

Inspiračne citaty preložene z angličtiny

Inšpiráčne citáty preložene z angličtiny:
"Ludia sa menia iba v tedy ked je velmi nebezpečné zostať taký ako boli doteraz."

"Aj cesta na tisíc míľ musi sa začat malim krokom."

"Ked sa skutočne stmieva vtedy vidíme hviezdy."

"Nie je to o tom že niektory majú siluvôle a druhý nie, ale o tom že niektorí ludia su pripravený sa zmenit a niektorí nie."

"Hovorí sa že čas mení veci, ale v skutočnosti ty ich musíš zmenit."

"Nezlyhal som. Len som zistil 10,000 sposobou ktoré nefungovali."

"Zlyhanie je úspech ak sa z toho ponaučíme."

Hranice

Ak chceme aby nas ludia rešpektovali, našu pracu, naš čas, snahu, city, nazory, myšlienky, rozhodnutia a podmienky..musime si načrtnut  h r a n i c e. Hranice našych podmienok. Po anglicky "boundaries." Bez ktorych to nejde. Vela ludi pridu, vela ludi odidu ale spravny ludia zotrvaju. 

Neznamy utes

Občas sa stane že sa sustredime na veci ktore chceme natolko že zabudame na veci ktore už mame. A zabudame že tie veci ktore mame boli raz tiež iba snom a tužbou. Zit tu a teraz je najlepšim riešenim pre všetky marnivosti ktore možeme mat. Naozaj sa niekedy vyplati spomalit, a možno aj skočit do neznama a nechat život nech si robi svoju pracu. V tom neznamom utese može byt naše "znovuzrodenie a transformacia" po ktorej tolko tužime.

Strach može nas zabit ak sa poddame ale može nas aj zachranit ak sa vzoprieme.

Jedna frekvenčna vlna

Všetko sa meni v prirode, všetko sa transformuje, ide dalej.

Co nas nezniči, nas može pretransformovat k lepšej verzie seba.

Je užasne ked sa ludia vedia naladit na jednu frekvenčnu vlnu. Ked prebieha pozitivna chemia medzi nimi, a iskri iskra. A ked su navzajom jeden druhemu oporou pre rast a pokrok.

 

People Among Us...Bliss

https://www.youtube.com/watch?v=7mrFfYn2mv8

 

Myšlienky, ale nie moje

Nie su to moje myšlienky, napisala mi ich moja virtualna priatelka, ktoru si velmi vazim, zdielam s vami:

" Pokym sa nenaučime spracovat svoje emocie, budu ovladat ony nas. Cloveka na nižšom vyvojovom stupni toto vačšinou netrapi, lebo bud nijake zvlašt intenzivne emocie nema, alebo nema take ciele, v ktorych by mu nespracovane emocie boli na prekažku.

Myšlienky

Je fine sa snažit o tieto veci: byt sam sebou, nehrat sa na niekoho kto nie sme, nesnažit sa dojat niekoho, vždy hovorit pravdu, neskrašlovat pravdu, hladat chybu vo svojom spravani nie v ostatnych, vždy sa snažit byt lepšiou verziou seba, menej rozpravat a viac počuvat, dat priestor ludom byt samymi sebou, akceptovat nie odsudzovat, nemat očakavania, držat na uzde, brzdit a krotit emocie, snažit sa o "no-ego stav", netlačit na pilu, vediet čakat, neznasilnovat situaciu, vediet odpuštat od seba ludi, minulost, veci, a kultivovat "no attachment stav" a "let go" , kultivovat vyrovnanost a klud, byt v pohode ked je ticho, cenit si čas, nevyuživat ludi, tešit sa z maličkosti, spomalit, snažit sa pochopit že menej je niekedy viac, byt vdačny, vediet spravne dychat hlavne ked mame stres, kultivovat stav mysle "bud teraz alebo nikdy".

Stránky