Útržky z mojej praxe ...

Gramaticky blok, kratkozraky pristup, jazykove medzery a metaforicke porovnavania

Velmi často sa stretavam s presvedčenim a tvrdenim "ja neovladam gramatiku" alebo "neviem pochopit anglicku gramatiku". Nasledky tohto tvrdenia su: "zbabrala som v teste", "nič som nevedel", "mal som obrovsky stres", "nie som dobra v angličtiny", "nedari sa mi", "som blby" ,"spolužiaci vedia viac ako ja" alebo "ostatni su lepši ako ja".

Mentálna stimulacia a ine veci

Mentálna stimulácia
Co to je mentálna stimulácia ? Citujem doslova: " je to práca ktorá nám dáva intelektuálne alebo mentálne cvičenie, napríklad sudoku, krížovky, čítanie, najmenej 20 minutovy rozhovor s inteligentným priatelom na abstraktnu tému, písanie krátkych úvah a člankou, pisanie denníka alebo učenia sa cudzieho jazyka (ANJ jazyk napriklad :- ) "

Angličtina je lahky jazyk naučit sa

Nerada porovnavam ludi medzi sebou aj rozne jazyky ale medzi slovenskym a anglickym jazykom je viac rozdielov. Kym v angličtine musime sa naučit spravny slovosled, gramaticke časy, časove vyrazy a rozne koncovky slov, inymi slovami tvorbu slov, v slovenskom jazyku musime okrem ineho najsamaprv vediet spravne obsadenie niektorych pismen a dlžnou..atd. Su to jazykove "nuances" (nuancy) ktore nas vedia domotat, odradit a zneistit.

Ako sa stat plynulym hovorcom anglickeho jazyka ?

Ak chcete byt dobrym žiakom v anglickom jazyku a plynulym hovorcom a uspiet v učeny sa anglickeho jazyka a zaroven zvladnutia ho čo najzdatnejšie vo všetkych oblastiach vašho života tak potrebujete urobit vela introspekcie, sebareflexie a vyhodnotenia okrem vela praktikovania na hodinach kurzu aj v realnom živote. V niektorych oblastiach určite možete aplikovat princip 80/20 hlavne v gramatike a sustredit vašu rozhodujucu pozornost a zamer na slovnu zasobu. Je to vaša legitimita.